VITAJTE HARMONIZÁCIA LADIČKAMI HARMONICKÉ ŠTVRTKY PIANO-HEALING E-SHOP
O NÁS ŠUM DAŽĎOVÉHO PRALESA BABIČKINE RECEPTY MASÁŽE CENNÍK
KURZY ESENCIÁLNA KOZMETIKA GEOPATOGÉNNE ZÓNY KVAPKA KRVI

LINKY

AKCIE OZDRAVNÉ POBYTY REFERENCIE KRIŠTÁLY KONTAKT

Úvod - vedeli ste, že...?
Rain Drop - s esenciálnymi olejmi

Čínska meridiánová masáž telaPokiaľ máte záujem dostávať informácie o novinkách a zľavových akciách emailom, pošlite prosím email s vašou adresou na:

alena@oazaharmonie.sk

Masáže

Vedeli ste, že...?

Keby ste si pravidelne (týždenne) nechali vymasírovať celé telo, nikdy by ste neboli chorí.

Je to pravda, nie len propaganda, má to svoje logické zdôvodnenie. Zo sedavého zamestnania, nosenia tašiek jednostranne, prekladania nôh, chodenia vo vysokých opätkoch...atď. sa nám vytvárajú spazmusy vo svaloch, čo sú tvrdé boľavé miesta. Je pekné, že sme hrdinovia, a dokážeme niečo vydržať :-), ale tieto zatvrdnuté miesta blokujú okrem prietoku krvi aj energetické okruhy v tele, nazývané podľa čínskej medicíny meridiány. A keď sú meridiány dlhodobo blokované, začínajú nastupovať choroby rôzneho druhu.

A aby to nebolo také jednoduché, tak meridiány si dokážeme zablokovať aj svojim negatívnym emočným prežívaním. Patria sem nielen tie zjavné negatívne pocity - smerom na von - ako hnev, nenávisť, závisť, agresivita, pomsta, ale aj tie opačné - smerom dovnútra - ako obava, strach, neistota, zármutok, sklamanie, pocit viny, šok, trauma, pocit obete, fyzického a citového vyčerpania, že viac dávam, ako dostávam späť... Každý meridián má "sklad" týchto neharmonických emócií v tele, a to práve vo svaloch, ktoré bolia na dotyk.

Napríklad, keď dlhodobo pociťujete strach zo straty, odmietnutia, chudoby, hladu, či stárnutia a nemáme istotu citového a materiálneho zabezpečenia (...a kto z nás má, však...? :-) ), tak sa vám vytvorí blok na meridiáne žlčníka, a časom sa objavia príznaky ako nespavosť, migrény, závrať, hluchota či sluchové pazvuky, bolesti očí, žlčové kamene. Sval, do ktorého meridián žlčníka ukladá tieto negatívne emócie je pod kolenom, na vrchu lýtka (popliteus). Nahmatáte si v ňom výraznú bolesť pri tlaku rukou. Vlastne ste ani nevedeli, že vás to tam bolí...

A darmo, že nepríjemná situácia v živote pominie, telo si ju pamätá. A vyžaruje to do sveta podľa zákona príťažlivosti, teda priťahuje obdobné. Čo s tým? Jednoduchá odpoveď - pravidelne si nechať masírovať celé telo, robiť si psychohygienu, nepodceňovať pohybové aktivity a chodiť často do prírody, aspoň do parku so starými stromami alebo ku tečúcej rieke.

(Masérska činnosť o.z. je dočasne pozastavená, kým sa nevyrieši legislatíva ohľadom predlžovania masérskych licencií.)


 

English